HOTEL vs APARTAMENT – gdzie warto zatrzymać się podczas wyjazdu nad polskie morze.

Wielu z nas podczas planowania urlopu nad polskim morzem często zastanawia się gdzie warto zatrzymać się podczas wyjazdu. Opcji mamy wiele. Od prywatnych kwater, maleńkich pensjonatów, przepełnionych hosteli, hoteli czy tzw. penthousów.

 Jak podają źródła Polacy najczęściej i najchętniej wybierają hotele i coraz bardziej popularne luksusowe apartamentowce. Przygotowaliśmy zestawienie, które być może ułatwi wybór kwaterunku w przyszłe wakacje.

Hotele

Są znane i lubiane. Szczególnie te luksusowe. Zatrzymując się w hotelu możemy liczyć na profesjonalne traktowanie przez obsługę hotelową, wykupić posiłki według własnego uznania.

Często jednak ceny pobytu, szczególnie w okresie wakacyjnym, są znacznie wyższe niż w innych miejscach. Dodatkowo nie jest to dobra opcja, jeśli jedziemy większą grupą znajomych i chcemy podzielić koszty pobytu, albo potrzebujemy odpocząć od obecności innych ludzi. Często dobre hotele znajdują się w centrum miast, co może być uciążliwe dla tych, którzy potrzebują ciszy i spokoju.

Luksusowy Apartament

Apartamenty są odpowiedzią na coraz większą potrzebę luksusu przez nasze społeczeństwo. Jadąc na wakacje chcemy spędzić ten czas jak najbardziej komfortowo, dlatego jest to cudowna opcja dla każdego kto potrzebuje odpoczynku niezależnie czy zatrzymujesz się na dobę, czy na kilka tygodni. Wybór apartamentu daje nam mnóstwo swobody. Możemy poczuć się anonimowo . Nie jesteśmy uwiązani do godzin serwowanych posiłków tak jak w hotelu. Wedle  uznania możemy  sprawdzać lokalne kawiarnie gdzie parzą najlepszą kawę czy restauracje gdzie podawana jest dobra, lokalne jedzenie. Albo po prostu przygotować samemu posiłki korzystając z kuchni o wysokim standardzie.

Dodatkowym plusem apartamentowca jest możliwość wynajęcia go parze, jak i grupie znajomym, co znacznie zmniejsza koszty i daje fantastyczną okazję do wspólnego spędzenia czasu. Wynajmując apartamentowiec dostajemy wspaniale urządzone mieszkanie z często zapierającym dech w piersiach widokiem i możliwością korzystania z luksusowych możliwości za o wiele mniejsze pieniądze w porównaniu do hotelowych cenników. 

Podsumowując

Coraz częściej Polacy za wakacyjny cel zamiast hiszpańskich plaż wybierają nasze polskie morze. Dlatego warto jest skorzystać z usług luksusowych apartamentowców jakie oferuje m.in firma Billberry Apartments by zapewnić sobie maksymalną wygodę i skorzystać w pełni z wyjazdu nad polskie morze.