Jak to jest być pracownikiem salonu obuwniczego?

jak-to-jest-byc-pracownikiem-salonu-obuwniczego-1

Kupowanie butów nie jest może wybitnie zajmującym zajęciem, niemniej bywa niezbędne. Z drugiej jednak strony wiele kobiet nie zgodziłoby się z pierwszą częścią tego zdania, gdyż panie nierzadko wręcz przepadają za kupowaniem nowego krycia stóp. Obuwie, jako jeden z elementów garderoby, to ważny element w kreowaniu wizerunku, nic więc dziwnego, że płeć piękna przykłada do niego tak dużą wagę.

Sytuacja jest odmienna, gdy przychodzi do mężczyzn. Buty męskie sprzedają się nieźle, jednakże wśród panów emocje związane z wyprawą po obuwie są znacznie mniejsze. Jakby tego było mało niektórzy podchodzą do tej czynności niczym do pokuty za bardzo ciężkie grzechy. Prawdopodobnie każdy był świadkiem sceny, gdy znudzony i zirytowany mężczyzna towarzyszy swojej partnerce, a jego mina wskazuje na to, iż wolałby być w zupełnie innym miejscu.

Niestety, takie sytuacje nierzadko odbijają się na pracownikach salonu, którzy muszą znosić złe humory klientów. Oczywiście w takim wypadku ciężko jest sprzedawać buty, gdyż klient nie jest byt skory do współpracy, a sytuacje, gdy wręcz utrudnia współpracę nie są wcale aż tak rzadkie. Doświadczony pracownik będzie w stanie poradzić sobie, gdyż dzięki umiejętnościom interpersonalnym nie tylko załagodzi ewentualny konflikt, ale dodatkowo zdoła przekonać klienta, iż wybrane przez niego buty męskie będą idealnym zakupem. Jednakże nie każdy charakteryzuje się takimi talentami, co czasem może prowadzić do zaognienia relacji. Warto jednak pamiętać, że pracownicy również są ludźmi i nie są winni temu, iż nie przepadamy za obuwiem.