Najistotniejsze cechy dobrych foteli biurowych

Dobrze urządzone biuro lub pokój ucznia to nie tylko biurko, regały, solidne oświetlenie i dobry komputer. Niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego fotela biurowego, dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb.

Praca w biurze kojarzy się głównie z wysiłkiem umysłowym, jednak w praktyce siedząc w niewłaściwy sposób na źle dobranym krześle możemy męczyć nasz kręgosłup, przez co w przyszłości będziemy skarżyć się na ból pleców. W tym artykule zajmiemy się najważniejszymi cechami, którymi powinny móc pochwalić się dobre fotele biurowe.

1. Ergonomiczne parametry
Siedząc przez długi czas przed biurkiem nie chcemy, aby nasz kręgosłup był nadwyrężany. Zwróćmy więc uwagę na to, czy upatrzony model posiada odpowiednią wielkość siedziska oraz oparcia, a także czy jest stabilny. Oparcie powinno posiadać poduszkę na wysokości lędźwi lub być należycie wyprofilowane w kształt litery S. Siedząc na krześle powinniśmy mieć zgięte nogi pod kątem 90 stopni, trzymając jednocześnie stopy na podłodze. Najlepiej usiąść na fotelu w sklepie i zobaczyć, czy jest nam wygodnie.

2. Przewiewny materiał

Szukasz foteli biurowych? Odwiedź https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Fotele-biurowe-155.html

Materiały użyte do produkcji fotela powinny być w miarę możliwości przewiewne. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w których ciało przykleja się do powierzchni fotela. Wybierając materiał warto także zwrócić uwagę na to, czy jest on trudny w utrzymaniu czystości. Niektórzy decydują się na skórzany materiał – wprawdzie nie jest on tak oddychający, jak niektóre inne tworzywa, ale za to jest bardzo trwały i świetnie się prezentuje.

3. Podłokietniki
Znaczna część foteli biurowych nie ma podłokietników lub też ma je w bardzo podstawowej wersji. Warto wybierać takie fotele biurowe, które posiadają regulowane podłokietniki, odpowiednio szerokie, przystosowane do długiej pracy przed komputerem. Jeśli poświęcimy trochę czasu, z pewnością znajdziemy model, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

4. Możliwości regulacji
W niektórych fotelach biurowych można regulować głębokość siedziska, wysokość samego krzesła czy odchylenie zagłówka. Takie możliwości z pewnością sprawią, że korzystanie z fotela biurowego będzie znacznie bardziej wygodne.

Poznaliście już cechy dobrych foteli biurowych. Teraz nie pozostało Wam nic innego, jak udanie się do sklepu w poszukiwaniu idealnego modelu. Przed zakupem koniecznie poczytajcie opinie o danym fotelu lub najlepiej przetestujcie go sami. Zwróćcie też uwagę na okres gwarancyjny oraz renomę producenta – czy jest on liderem w branży, czy może fotele biurowe są tylko dodatkiem do jego asortymentu.