Najpopularniejsze style wykończenia mieszkania pod klucz

Gdy jesteśmy w trakcie kupowania lokum pierwsze, o czym myślimy, to finalny wygląd aranżacji. Wówczas zaczynamy przeglądać strony internetowe i portfolio różnych firm projektowych, aby znaleźć ten styl, który najbardziej nam odpowiada. Wtedy też najczęściej wybieramy właśnie usługi rzetelnego projektanta. 

Nie dość, że uwolni on nas od stresu, to na dodatek przestaniemy ciągle zamartwiać się rzetelnością ekipy remontowej i nieustannym uzupełnianiem materiału. Przy tym ma świadomość najnowszych trendów, jeśli chodzi o wystrój wnętrz mieszkań pod klucz.

New Nordic

Miłośnicy stylu skandynawskiego z pewnością sięgną po New Nordic. Nacechowany jest tym, z czym najbardziej kojarzą się państwa północy, czyli pragmatycznością oraz wygodą. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu materiałów o naturalnym charakterze, z silnym naciskiem na drewno czy skórę. Przydadzą się również tapety we wzory oraz praktyczny sprzęt, niebędący jedynie wymuszonym ozdobnikiem dla wypełnienia wnętrza. Istotne jest też posiadanie wytrzymałej drewnianej podłogi.

Eklektyczny

Eklektyzm jest twórczością kompilacyjną, która łączy wszelkie elementy oraz treści pochodzące z różnych epok artystycznych. Jest on szczególnie wyraźny wśród kobiet o silnej osobowości, które cenią sobie finezyjność oraz luksus. Lubi się z pastelowymi kolorami i wyrazistymi detalami. Dlatego osoby stroniące od przepychu nie powinny decydować się na ten styl.

Boho

Boho charakteryzuje się wielokolorowością i finezją. Jest w pewnym sensie połączeniem swobody kojarzącej się ze wzornictwem lat 60’ i fragmentami ekologicznymi. Dlatego jest to styl o niezobowiązującym charakterze. Celne w tym przypadku jest wykorzystanie bogatych w detale dywanów i długich firan.

Kosmiczny

Za tą z początku niewiele mówiącą nazwą kryje się perfekcyjne rozwiązanie dla ludzi stroniących od banalnej bieli. Jego najważniejszą cechą jest wykorzystywanie dobrodziejstw współczesnej technologii. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z miłośnikami niecodziennych rozwiązań sprzętowych, jakie można umieścić w kuchni czy łazience. Przeważającą barwą powinna być ta szara, natomiast meble czy materiały wykorzystywane w projekcie stwarzać wrażenie błyszczących. Wszystko po to, aby skomponować futurystyczne wrażenie, kojarzące się z produkcjami sci-fi.

Podsumowanie

Należy pamiętać, że obowiązujące tendencje niekoniecznie powinny pokrywać się z naszymi oczekiwaniami. Dlatego w wyborze najlepiej skorzystać z pomocy fachowca lub specjalistycznej firmy jak np. BB Construction, która pomoże nam, w zależności od potrzeby, w realizacji wizji lub znalezieniu tej właściwej.