Transporty drogowe

usługi transportowe gdynia

Duża część polskich przedsiębiorców korzysta z usług spedytorów. Doskonałym przykładem są usługi transportowe Gdynia. Proces dostarczania towarów opiera się przede wszystkim na standardowych rozwiązaniach, które charakteryzują się szybkością dostawy oraz przystępną ceną.

Nie jest niczym nowym fakt, że w Polsce dominuje transport drogowy. Dlaczego? To proste – bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Drugim, najpopularniejszym środkiem jest kolejowy. Za nim w zestawieniu plasują się kolejno lotniczy oraz wodny.

Najpopularniejszy rodzaj transportu składa się z pojazdów:

  • ciężarowych (zarówno z, jak i bez naczep),
  • z plandekami,
  • z zabudowani twardymi,
  • busów (średnich oraz małych pojazdów),
  • chłodnie,
  • cysterny.

Spedycja tego typu, to nie tylko przewożenie typowych materiałów z punktu A do punktu B. Wykorzystuje się ją również do takich usług, jak transport palet, dystrybucję paczek, czy transport kurierski.

Drugi co do popularności rodzaj to koleje. Skupiają się one przede wszystkim na ogromnych ilościowo ładunkach i nietypowych gabarytach. Niestety największym ich problemem jest niemożność dotarcia w określone miejsce. Aby dotrzeć do odbiorcy często należy korzystać z ciężarówek.

Transport lotniczy ma to do siebie, że wykorzystuje się go w transporcie produktów o szybkiej dacie spożycia (lub też psucia się). Ogólnie rzecz biorąc jeśli chcemy, aby coś trafiło bardzo szybko do rąk odbiorców – należy użyć tego środka.

W ramach transportu wodnego wykorzystuje się zwykle produkty pochodzące z kopalni, czy firm wydobywczych. Oczywiście nie tylko. Z reguły im dalej tym taniej, więc inwestorzy coraz częściej się na niego decydują.